Ko gero kiekvienas žmogus supranta kokį didelį vaidmenį kalėjimams ir mūsų saugumui atlieka Kalėjimų departamentas. O tiems, kurie su tuo nesusipažinę nusprendėme padėti. Taigi, pagrindiniai Kalėjimų departamento geri darbai yra:
• Siekdamas efektyviai valdyti kalėjimus ir veikti mūsų saugumo labui, šis departamentas rūpinasi racionaliu laisvės atėmimo vietų išdėstymu, kurie padėtų išvengti incidentų ir būtų užtikrintas geras ryšys su pavaldžiomis įstaigomis.
• Kalėjimų departamentas įkūrė Mokymo centrą, tiek pačio departamento, tiek jam pavaldžių įstaigų personalo kvaifikacijos tobulinimui.
• Įdiegė centralizuotą materialinių vertybių pirkimą. Ši centralizuota sistema leidžia efektyviau panaudoti lėšas.
Departamento veikla būtų dar efektyvesnė, jei neegzistuotų veiksniai, kurie daro neigiamą įtaką bausmių vykdymo sistemai. Vieni iš pagrindinių tokių veiksnių būtų:
• Didėjantis nuteistųjų skaičius reikalauja papildomų finansinių ir žmogiškųjų išteklių (vien per 2010 m. jų skaičius išaugo apie 10 % ir nuteistųjų skaičius dabar siekia apie 8900).
• Nepakanka lėšų kalėjimų pastatų ir inžinerinių įrenginių rekonstrukcijai. Dėl to yra labai sunku užtikrinti Bausmių vykdymo kodekso numatytus izoliavimo reikalavimus.
• Nepakanka modernios technikos kriminogeninės būklės kalinimo įstaigose prevencijai ir ikiteisminio tyrimo veiksmams atlikti.
• Taip pat dėl nepakankamo finansavimo Kalėjimo departamentas ir jam pavaldžios įstaigos iki šiol neturėjo bendros informacinės sistemos, dėl to yra sudėtinga kaupti reikalingus duomenis, analizuoti ir vertinti veiklos rezultatus, operatyviai keistis informacija.
• Ekonominis sunkmetis neigiamai paveikė ne tik valstybės įmones prie pataisos namų, bet ir kitus potencialius darbdavius. Tai nulėmė nuteistųjų užimtumo darbu mažėjimą.
Taigi, nors departamentas užsiima ir gera veikla, tačiau kaip ir visur egzistuoja ir neigiami padariniai, kurie galbūt ir ne pačios įstaigos veiklos klaidos, tačiau vienaip ar kitaip sudaro problemas.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą